آموزش طراحی انگشتر جواهر

آموزش طراحی انگشتر جواهر, در این مقاله به صورت گام به گام طراحی انگشتر جواهر با دستور فالو لانگ کرو را آموزش می دهیم. انتظار می رود هنرجو بعد از دیدن این آموزش توانایی کامل در طراحی این نوع انگشتر ها را پیدا کند. در این روش انگشتر را در نمای تاپ بر روی سی پلین طراحی می کنیم و در انتها با دستور فالو لانگ کرو آن را تبدیل به انگشتر می کنیم. در این صفحه همراه ما باشید تا این طراحی را آموزش ببینید.

طراحی انگشتر جواهر, این آموزش قسمت 51 از مجموعه آموزشی خودآموز طراحی طلا و جواهر می باشد. این آموزش به صورت گام به گام بوده و ما در این مقاله به صورت مرحله مرحله پیش خواهید رفت. همچنین این آموزش به صورت رایگان در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است.

آموزش طراحی انگشتر جواهر, ابتدا در Ring Rail را به صفحه نمایش وارد می کنیم. اندازه این حلقه بستگی به سفارش و سایز انگشت مشتری دارد. در این آموزش انداره را 59 در نظر می گیریم. در نمای Finger یک خط از رینگ ریل اصلی به وسیله دستور آفست کرو ایجاد می کنیم. خط ایجاد شده را با اسکیل جا به جا می کنیم.

طول رینگ ریل را اندازه می گیریم و یک خط در راستای محور X به همان اندازه ترسیم می کنیم.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

در نمای Looking Down یا نمای تاپ یک مربع به قطر 20mm ترسیم می کنیم. ترسیم این مربع به این خاطر است که در نظر داشته باشیم از حدود و استاندارد نسبی برای ترسیم گل انگشتر خارج نشویم. یک خط کمکی در ترسیم است. بعد با دستور اینتر کرو Interp Curve شروع به ترسیم می کنیم.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

باید در نظر داشته باشیم که برای ترسیم این انگشتر کافی است تا نصف انگشتر را ترسیم کنیم و بعد نصف دیگر انگشتر را با دستور Array Polar تکرار می کنیم و نیمه دیگر انگشتر ایجاد می شود.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

با استفاده از دستور Sweep2 یک سرفیس ایجاد می کنیم، بعد به ترتیب این دستور را روی خطوط دیگر اعمال می کنیم و سطوح انگشتر را می سازیم.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

حالا به استفاده از سطوح ایجاد شده حجم های مورد نیاز را می سازیم، یادمان باشد برای این کار نیاز به دستورات در منوی سرفیس ها داریم. با دستور ExtrudeSrf می توانیم به راحتی سرفیس های منحنی را تبدیل به حجم کنیم. می توانید به راحتی این دستور را تایپ کنید یا از منو دستورات استفاده کنید.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

پس از ساخت حجم روی سی پلین نمای تاپ حالا با دستور Flow along Curve حجم مورد نظر را به شکل انگشتر درمی آوریم و دور حلقه رینگ می تابانیم.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

می توانید با دستور CageEdit انگشتر را تغییر دهید. برای این کار لازم است که History روشن باشد.

حالا با دستور Array Polar قسمت ساخته شده را تکرار می کنیم و نیمه دیگر انگشتر ایجاد می شود. با این کار می توانید بررسی کنیم که انگشتر در انتها چه شکلی پیدا خواهد کرد.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

با استفاده از دستور Shell زیر انگشتر را خالی می کنیم (دو راه برای این منظور استفاده شده است که راه طولانی تر را در خودآموز به صورت مفصل توضیح داده شده است)

آموزش طراحی انگشتر جواهر

با دستور Gem on Curve بر روی انگشتر سنگ می چینیم.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

با استفاده از دستور Channel Builder زیر سنگ ها را به صورت ممتد خالی می کنیم. بعد از این مرحله سنگ ها که پایین تر از سطح کار بودند به خوبی و زیبایی مشخص می شوند.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

با استفاده از دستور Prong Builder برای سنگ ها پایه چنگ می گذاریم. مخراجکار به وسیله این پایه چنگ ها، سنگ ها را در سر جای خودشان مهار می کند.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

ممکن است بعضی از پایه چنگ ها به دیواره اتصال داشته باشند که این یک مشکل در مخراجکاری خواهد بود. پایه چنگ باید روی سنگ خم شود. پس نباید به دیواره یا پایه چنگ دیگر اتصال داشته باشد.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

بعد از چیدمان دقیق سنگ ها، با دستور Gem Cutters زیر تمام سنگ ها را خالی می کنیم، این کار به 2 دلیل انجام می شود.

  1. خالی شدن زیر سنگ برای قرار گیری و نشستن سنگ در جای اصلی خود
  2. عبور هر چه بیشتر نور از زیر سنگ و درخشش بیشتر سنگ

بعد از اتمام طراحی، مجدد با دستور Array Polar قسمت ساخته شده را تکرار می کنیم و نیمه دیگر انگشتر ایجاد می شود. طراحی ما کامل شد.

آموزش طراحی انگشتر جواهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
پکیج طراحی طلا و جواهرات با ۲ سال پشتیبانی و آموزش