استایل مردانه شیک

یک مرد شیک پوش و خوش استایل به طور جدی روی انتخاب لباس و اکسسوری ها وقت می گذارد. سبک لباس پوشیدن روی قضاوت دیگران تاثیرگذار است. حتی کوچکترین جزئیات از دید دیگران پنهان نمی ماند. گزینه های زیادی برای استایل مردانه وجود دارد اما سبک مناسب هر فرد، اختصاصی است. در واقع سبکی که دوست، همکار و حتی سلبریتی ها را ایده آل نشان می دهد، می تواند برای فردی دیگر کاملا نامتناسب باشد.

برای اینکه سبک خاص خود را در لباس پوشیدن رعایت کنید حتما از لوازم جانبی و تزیینات نیز استفاده کنید. اکسسوری های مردانه موجب می شوند تا در نگاه دیگران استایل مردانه جذاب تری داشته باشید. ساعت، کمربند، عینک، گیره های کراوات، کلاه، انگشتر و … هر کدام پیامی را منتقل می کنند. استفاده از اکسسوری ها به همراه ست لباس، اعتماد به نفس را تقویت می کند.

هفته مد لباس و استایل مردانه

امروزه در اغلب کشورهای جهان، هفته مد مردانه نیز برگزار می شود. در این نمایشگاه ها همیشه جدیدترین مد لباس و شیک ترین استایل مردانه معرفی می شود. بدون استثنا در هیچیک از برندها، لباس مردانه بدون لوازم جانبی رونمایی نمی شود. طراحان مد همیشه با به کارگیری تجهیزات جانبی و زیور آلات مردانه، طرح های شیک را ارائه می دهند. برای انتخاب اکسسوری ها این معیارها را رعایت کنید:

  • رعایت سادگی در انتخاب اکسسوری ها و جواهرات زینتی
  • انتخاب سایز بندی و تناسب اندازه جواهرات با سایز دست، گردن و ..
  • به کارگیری اکسسوری های مناسب استایل مردانه متناسب با زمان و مکان 
  • تناسب رنگی و رعایت استانداردها در ترکیب رنگ سنگ های قیمتی و سبک لباس پوشیدن
  • اصول انتخاب ساعت مچی بر اساس فرم لباس پوشیدن و سبک شخصی
  • هماهنگی در ست کمربند با کراوات، گیره کراوات و دکمه سر دست
  • تناسب سبک لباس پوشیدن با قیمت اکسسوری های مردانه
  • استایل مردانه شیک با ست کردن لوازم جانبی و تیپ لباس پوشیدن
استایل مناسب مردانهاکسسوری های مناسب آقایان شیک پوش کدامند؟

سادگی در انتخاب زیور آلات مردانه

طراحان مد برای استایل زنانه عجیب ترین و غیر معمول ترین اکسسوری ها را پیشنهاد می کنند. این در حالی است که محدودیت های زیادی در لوازم جانبی و جواهرات مردانه وجود دارد. با هر سبک و استایلی که دارید همیشه در انتخاب اکسسوری های مردانه دقت کنید. توجه داشته باشید که با زیور الات بیشتر، زیباتر دیده نمی شوید بلکه زیبایی در سادگی است. یک ساعت کلاسیک، دستبند چرمی یا فلزی، یک انگشتر مردانه با همه سبک استایل مردانه همخوانی دارد. اما سنجاق کراوات و دکمه سر دست را نمی توانید با تیپ اسپرت به کار ببرید. اصولا سادگی زیباترین و شیک ترین تیپ مردانه است.

سادگی شیک ترین استایل مردانه است

انتخاب سایز مناسب اکسسوری ها

اکثر آقایان در انتخاب سایز لباس دقت دارند ولی شاید کمتر کسی به سایز جواهرات توجه کند. برای داشتن استایل مردانه مناسب جواهرات نیز دقیقا مثل لباس مهم هستند. برای مثال استفاده از یک زنجیر طلای ضخیم برای مردی لاغر اندام که گردن باریکی دارد، اصلا پسندیده نیست. انتخاب انگشتر مردانه ظریف برای کسی که دستان بزرگ و انگشتان چاق تری دارد، یک فاجعه است. این را مقایسه کنید با یک دست کت و شلوار شیک که به همراه یک کراوات خیلی نازک استفاد می شود. به هر حال همه این موارد استایل مردانه را ناهماهنگ و ناموزون نشان می دهد. دقت داشته باشید که جواهرات هم سایز دارند.

علاوه بر انگشتری، دستبند و گردنبند هم سایزبندی دارند

رعایت تناسب در استایل مردانه

آیا می توانید در هر مناسبتی همه اکسسوری ها را استفاده کنید؟ البته که نه. اکسسوری ها و جواهرات مناسب آقایان را باید متناسب با زمان و مکان انتخاب کنید. به عنوان مثال برای یک جلسه کاری یا شام اداری یک انگشتر مردانه ساده ، ساعت مچی کلاسیک ، حلقه و دستبند ساده مناسب است. استایل مردانه مناسب جلسه کاری تفاوت زیادی با یک جشن یا مهمانی دارد. بسیاری از جواهرات زینتی مناسب مهمانی های بزرگ هستند. برای مثال در یک مهمانی شام عروسی می توانید از انگشتر مردانه با سنگ های قیمتی استفاد کنید. نگین زمرد، الماس و …برای همین روزهاست. سنجاق کراوات، دکمه سردست و دیگر اکسسوری های جواهر نشان را برای این مهمانی تناسب بیشتری دارد! همینطور برای استایل مردانه اسپرت، یک رینگ ساده به همراه ساعت مچی کفایت می کند.

جواهرات با ارزش را برای مهمانی های خاص کنار بگذارید

استایل مردانه کلاسیکاستایل مردانه کلاسیک با کت و شلوار و سنگ های قیمتی

ترکیب رنگ جوهرات و سنگ های قیمتی

این روزها ترکیب فلزات قیمتی از جمله طلا و نقره چندان غیر عادی نیست. از طرفی طلا هم در چند رنگ متنوع عرضه می شود. نسبت آلیاژهای ترکیبی در طلا، رنگ آن را تغییر می دهد. به طور کلی نقره را می توان از فلزات قیمتی مناسب با همه مناسبت ها دانست. اما در مورد طلا موضوع کمی فرق دارد. استایل مردانه با برق طلا خیلی بیشتر جلب توجه می کند. بهتر است ترکیب رنگی طلا در انگشتر مردانه، دستبند، گردنبند و دیگر اکسسوری ها متناسب باشد. در مورد حلقه عروسی یک استثنا وجود دارد. حلقه نامزدی یا ازدواج می تواند از هر رنگ دیگری انتخاب شود. معمولا از طلا در مناسبت های خاص استفاده می شود. اما استایل بسیاری از آقایان با سنگ های قیمتی تکمیل می شود! برخی به دلیل خاصیت سنگ های انگشتری از ان استفاده می کنند. رنگ سنگ باید با رنگ لباس همخوانی داشته باشد.

به جز حلقه همه جواهرات را تک رنگ انتخاب کنید

استایل مردانه با ساعت مچی

ساعت مچی حرف های زیادی برای گفتن دارد. این اکسسوری کاربردی در طرح ها و قیمت های مختلفی ارائه شده است. یک ساعت مچی گرانقیت را نباید با بدلیجات و جواهرات مصنوعی استفاده کنید. ترکیب ساعت مچی گران و فلزات ارزان با هیچ سبک پوششی تناسب ندارد. ساعت هایی که صفحه های بزرگ دارند خیلی پر طرفدار هستند. فراموش نکنید ساعت مچی را کاملا اندازه مچ دست انتخاب کنید. ساعت های خیلی بزرگ تر از دور مچ که مدام با دکمه پیراهن درگیر هستند را فراموش کنید. ساعت های بند چرمی را می توان با هر سبک لباسی هماهنگ کرد. چرم مشکی رنگ، کلاسیک تر است ولی چرم قهوه ای یک انتخاب عالی برای استفاده روزمره است.

اکسسوری ها می بایست با استایل مردانه همخوانی داشته باشند. سبک شخصی هر مرد را می توان از کمد لباس هایش تشخیص داد. اگر به کارهای کلاسیک علاقه دارید حتما سنجاق کراوات و دکمه سر دست های زیادی دارید. در این مورد می توانید به جای ساعت مچی از ساعت زنجیردار گردنی هم استفاده کنید. مهم زنجیر طلای ساعت است که با کت و شلوارتان هماهنگی دارد. انواع ساعت اسپرت حتی برای استخر هم تولید شده که مناسب لباس های ورزشی و راحت تر است.

انتخاب بند ساعت مچی دغدغه آقایان شیک پوش است

استایل مردانه برای آقایان شیک پوش

بدون کمربند هیچ لباسی کامل نیست. رنگ کمربند نباید با بند ساعت و یا گیره کراوات مغایرت داشته باشد. یک قانون کلی در مورد کمربند وجود دارد که هر چه سگک بزرگتر باشد استایل غیر رسمی تر به نظر می رسد. پس از انتخاب کت و شلوار و پیراهن می بایست سایر اکسسوری ها را انتخاب کنید! کراوات، کمربند، گردنبند، دستبند، ساعت مچی و …همگی با توجه به نوع لباس و جنس پارچه انتخاب می شوند.

اگر علاقه با یادگیری فنون حرفه ای طراحی طلا و جواهرات دارید با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
پکیج طراحی طلا و جواهرات با ۲ سال پشتیبانی و آموزش