سازنده طلا

سازنده طلا یکی از شغل های پرسود در همه دوران ها بوده است. امروز هم سازنده طلا با توجه به فضاهای مجازی و شکستن مرزها می تواند کار و فعالیت خود را گسترده تر ادامه دهد. یک سازنده طلا می تواند به دو روش مختلف طلا و جواهرات را بسازد. طلاسازان در کار خود از حرفه های دیگری هم کمک می گیرند که از جمله آن می توان به مخراجکاری، آبکاری و هنرهایی نظیر آن اشاده کرد که در برخی موارد خود سازنده تمامی موارد ذکر شده را به تنهایی انجام می دهد. هر چند که امروزه استادکار بودن در یکی از حرفه ها هم می تواند پولساز باشد.

مراحل ساخت طلا و جواهر

روش اول به صورت سنتی و قدیمی است. در این روش طلا یا فلز را ذوب می کنند این ذوب در مقدار کم می باشد. بعد از ذوب طلا را نورد می کنند. بعد از نورد، طلا را میتواند تبدیل به مدل های مختلفی کرد. این پروسه کاملا دست ساز است.

روش دوم به روش صنعتی یا پرینت سه بعدی معروف است. امروز بیشتر کارخانه ها و کارگاه های دنیا از این روش استفاده می کنند. در این روش طلا در حجم بالاتری تولید می شود. هزینه تولید پایین تر است. همچنین دقت و ظرافت کار نیز خیلی بیشتر از روش اول است. در این روش بعد از ترسیم سه بعدی در رایانه، محصول آماده پرینت می شود. بعد از چاپ یک پلاستیک مخصوص به نام رزین برای ریختگری آماده می شود. ریختگری با سیلندر، گچ و کوره

طراحی جواهرات امروز به کمک نرم افزار ماتریکس انجام می شود. هر چند که مسایل فنی و اصول ساخت قبل از پرینت در طراحی باید لحاظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
پکیج طراحی طلا و جواهرات با ۲ سال پشتیبانی و آموزش