جواهرات مناسب آقایان

استفاده از جواهرات زینتی مختص خانم ها نیست. در همه کشورهای جهان هم آقایان و هم خانم ها با توجه به فرهنگ های قومیتی، مذهبی، موقعیت های کاری و زندگی از انواع اکسسوری های زینتی استفاده می کنند. جواهرات مناسب آقایان از دوران باستان تا به امروز به کار گرفته شده است. روزگاری جواهرات زینتی مردانه ویژه سلاطین و اشخاص صاحب منصوب بود. تاج های جواهر نشان، مدالیوم ها، گردنبندهای گرانبها، انگشتر مردانه طلا و جواهر بخشی از گنجینه سلطنتی، پادشاهان محسوب می شد.

در برخی از فرهنگ های مذهبی نیز از جواهرات مناسب آقایان در مراسم خاص استفاده می شد. استفاده از گوشواره مردانه در میان برخی از اقوام مرسوم است اما در ایران به طور معمول گوشواره های جواهر نشان در لیست جواهرات مردانه قرار ندارد. مدال های طلا، دکمه های لباس طلا و …. ویژه لباس نظمی طراحی می شود ولی در عرف رایج، آقایان دکمه یا سردوش طلایی استفاده نمی کنند.

برخی از رایج ترین اکسسوری ها و جواهرات مناسب آقایان عبارتند از:

 • حلقه عروسی
 • گردن بند مردانه
 • دستبند مردانه
 • انگشتر مردانه
 • ساعت مچی مردانه
 • گیره کراوات
 • سگک کمربند
 • دکمه سر آستین

حلقه عروسی مردانه

در بین زیور الات مردانه، حلقه ازدواج بیش از بقیه به چشم می آید. همه آقایان در برهه ای از زندگی انگشتری حلقه را به دست کرده اند و یا در آرزوی به دست کردنش بوده اند. در بین جواهرات مناسب آقایان حلقه در اول لیست قرار دارد. در اغلب مردانه خرید حلقه های نقره یا استیل در دوران نامزدی پیشنهاد می شود. اما برای خرید حلقه عروسی همیشه جنس طلا مناسب تر است. حلقه های عروسی مردانه و زنانه به صورت ست جواهرات نیز عرضه می شود.

گردن بند مردانه

در بین جواهرات مناسب آقایان انواع گردنبند طلا و جواهر نیز دیده می شود. بسیاری از آقایان زنجیر طلا را به صورت 24 ساعته در گردن دارند. استفاده از گردن بند مردانه بسیار راحت است. در واقع هر وقت که بخواهید می توانید گردنبند را در زیر لباس پنهان کنید و یا آن را روی لباس بپوشید. گردنبندهای مردانه در اندازه های متفاوتی طراحی می شوند. بهتر است بلندی گردنبند برای آقایان حداکثر تا روی سینه باشد.

طراحی جواهرات مناسب آقایانجواهرات مناسب آقایان

دستبند مردانه

انواع دستبند از اکسسوری ها و جواهرات مناسب آقایان به حساب می آیند. در مورد دستبندهای مردانه تنوع زیادی دیده می شود. انواع دستبندهای جواهر نشان با سنگ های قیمتی و یا حتی زنجیرهای بافته شده را می توان در دست آقایان شیک پوش و خوش استایل دید. 4 نوع از محبوب ترین دستبند مردانه این ها هستند:

دستبند فلزی

این محصول معمولا از فلزات قیمتی نظیر طلا و نقره طراحی می شود. دستبندهای فلزی ساده و طرح دار هر دو مورد توجه آقایان هستند! برای مراسم خاص می توانید از دستبندهای فلزی با نگین جواهر استفاده کنید.

دستبند چرمی

کژوال پوش ها حتما شیفته دستبندهای چرمی مردانه هستند. این دستبندها در 2 نوع پهن و باریک طراحی شده اند. برای مراسم غیر رسمی استفاده از 2 دور چرم روی مچ و یا یک دستبند چرمی پهن مناسب تر است.

دستبند بافتنی

بین اکسسوری های مردانه حتما دستبندهای بافت را پیدا می کنید. جوان ترها علاقه بیشتری به این نوع دستبندهای فانتزی دارند! تقریبا از هر جنسی می توان برای بافت دستبند مردانه استفاده کرد.

دستبند مهره ای

در لیست جواهرات مناسب آقایان دستبندهایی از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هم دیده می شوند. برخی از آقایان این دستبندها را به جهت خواص شفابخشی استفاده می کنند.

جواهرات مناسب آقایان انگشتر مردانه

انگشتر مردانه طلا و نقره ای در بین اکسسوری های آقایان جایگاه خاصی دارند. استفاده از کانی های قیمتی به عنوان نگین انگشتری مردانه بسیار رایج است. اگر چه سنگ های مصنوعی هم برای ساخت نگین انگشتری استفاده می شوند ولی خاصیت سنگ های انگشتری طبیعی بیشتر است. استفاده هوشمندانه از جواهرات مناسب آقایان یک هنر است. به طور معمول استفاده از یک سنگ جواهر به صورت تک نگین در انگشتر مردانه رایج تر است. معمولا دست کردن تعداد زیادی انگشتر برای آقایان پسندیده نیست.

لوکس ترین جواهرات مناسب آقایانطراحی طلا و جواهرات مناسب آقایان

برخی از محبوب ترین انگشترها در لیست جواهرات مناسب آقایان عبارتند از:

 • انگشتر مردانه با نگین فیروزه – فیروزه مذهبی پسند
 • انگشتری عقیق مردانه – دُر نجف – شرف الشمس
 • انگشتر یاقوت مردانه
 • انگشتر مردانه زمرد نشان
 • انگشتر قیمتی الماس

ساعت مچی مردانه

جواهرات مناسب آقایان اغلب کاربردی است. برای مثال ساعت مچی را می توان با هر لباسی ست کرد. ساعت هایی با طراحی فانتزی مناسب لباس های ورزشی و پیک نیک است. انواع ساعت های طلا، نقره، پلاتین با طراحی ساده را می توان در دست بسیاری از آقایان دید. ساعت از اکسسوری های مردانه بسیار پر کاربرد است که با هر نوع استایلی هماهنگی دارد. ساعت های فلزی گرانقیمت مناسب کت و شلوار و شرکت در مراسم رسمی و نیمه رسمی است. برای مجالس عروسی هم می توانید از ساعت هایی که دارای سنگ جواهر هستند استفاده کنید. تنوع در طراحی ساعت مردانه بسیار زیاد است و با هر سبک و سلیقه ای امکان انتخاب را دارید.

اکسسوری های جواهر نشان مردانه

گیره کراوات ، سگک کمربند ، دکمه سر آستین از دیگر جواهرات مناسب آقایان هستند. استفاده از این جواهرات به دلیل کاربردی بودن، رایج تر است. به طور معمول طراحی طلا و جواهر روی گیره کراوت، دکمه سردست و سگک کمربند یکسان انتخاب می شود. در واقع این محصولات به صورت ست جواهرات مردانه پکیج می شوند. استفاده از طرح های ساده برای مراسم رسمی و نیمه رسمی مناسب تر است. ارزش این اکسسوری ها به تراش جواهر روی آن است. هر چه سنگ نگین، قیمتی تر و تراش حرفه ای تر باشد، نتیجه کار زیباتر و البته گرانقیمت تر است. ست گیره کراوات، دکمه سردست الماس ویژه مراسم خاص و معهمانی های رسمی طراحی می شود. استفاده از زنجیر کروات و گره کراوات در پیک نیک و مهمانی های غیر رسمی متداول نیست.

آنچه موجب زیبایی جواهرات مناسب مردانه می شود نوع طرحی و جنس نگین آن است. طراحان حرفه ای مد و فشن برای ست کردن لباس با اکسسوری های مردانه هر ساله آلبوم هایی را عرضه می کنند.

اگر علاقه به یادگیری فنون حرفه ای طراحی طلا و جواهرات دارید با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
پکیج طراحی طلا و جواهرات با ۲ سال پشتیبانی و آموزش